Squash: nauka gry

Squash: nauka gry

Masz dość badmintona, tenisa stołowego, fitness, siatkówki, koszykówki i nordic walking? Chwyć rakietę do squasha… Profesjonalny kort, w pełni wymiarowy z amortyzowaną sportową podłogą – sprzęt do gry w cenie wynajmu!

To wymarzony sport dla każdego. Nie wymaga tyle siły, a podstawy opanujesz w kilka godzin. Grając regularnie, szybko wyrzeźbisz sylwetkę i spalisz nadprogramowe kalorie. Squash jest dynamiczną grą doskonale poprawiającą wydolność fizyczną organizmu. Technika gry w squasha jest stosunkowo łatwa do opanowania, dlatego już osoba początkująca może rozegrać emocjonujący mecz. Gra przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. W zależności od poziomu, squash może być sportem na wysokim poziomie tempa, wymagającym dobrej kondycji fizycznej.

Squash to sport znacznie łatwiejszy do opanowania i jednocześnie dużo bardziej dynamiczny niż tenis ziemny. Squash ćwiczy wszystkie mięśnie ciała, w szczególności pośladki, uda i łydki. Mocno pracują również mięśnie ramion, pleców i brzucha.

Gra toczy się do 11 punktów. Każda akcja, niezależnie od tego kto serwował, kończy się zdobyciem punktu przez jednego z graczy. Tak więc jeżeli przy serwie zagrasz piłkę autową Twój przeciwnik otrzymuje punkt i przejmuje serwis. Profesjonalne mecze toczą się maksymalnie do 5 setów (czyli tzw. „best of five”). Przy remisie 10-10 gra się do 2 punktów przewagi.

  • podczas godziny gry spalasz średnio około 800 – 900 kalorii,
  • squash fantastycznie kształtuje pośladki,
  • gra w squasha została wymyślona przez londyńskich więźniów,
  • dobry trener przez godzinę treningu jest w stanie nauczyć podstaw tej dyscypliny.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

2 wrzesień 2015